The Inquisitor, 8 Şubat’ta Geliyor

admin

 
Kitap serisinden esinlenen ve ilgi çekici detayları bünyesinde barındıran oyunda, bir dizi gizemle ve günahla boğuşan bir karakteri kontrol ediyor ve aynı zamanda ilgi çekici bir kasabada yer alıyoruz. Enginizasyoncu olarak atıldığımız bu macerada Mordimer Madderdin adlı bir karakteri kontrol ediyor ve burada davaları çözmek için yer alıyoruz. Oyunda başka bir alemde yaşayanların davalarını ve suçlarını çözmeye çalışıyor ve aynı zamanda burada bir dedektif olarak da yer alabiliyoruz. Çünkü burada sürekli olarak farklı davaları ve suçları çözmek için etrafı araştırabiliyor, karakterlerle diyaloglara geçiş yapabiliyor ve inatsızlığın intikamını burada şiddetli bir şekilde alındığını görebiliyoruz.
 
Enginizasyoncu ordusu olarak bulunduğumuz bu yapımda kilise inancının hakim olduğunu görebiliyor ve aynı zamanda insanları vahşice katlettiğini ve inançsızların kötü şekillerde cezalandırıldığını deneyimleyebiliyoruz. Kilise inancının ön planda olduğu ve kiliseye inanmayanların ise çarmıha gerildiği bu yapımda gerçekten de o kaosu ve karmaşıklığı hissedebiliyoruz. Kutsal bir yargıç ve jüri olarak yer alabileceğimiz yapımda adaletli kararlar vermeye çalışıyor, etrafı araştırıyor ve diyalogların bizlere neler kattığını hissedebiliyoruz. Dolayısıyla oyunda yer aldığımız süre boyunca suçluları iyice araştırmak gerekiyor ve hangi içeriklerin suç kapsamına girdiğini burada öğrenmeye başlıyoruz. 
 
Yargıç olarak bulunduğumuz yapımda gerçekten ilgi çekici bir hikaye ve ara sahneler bizleri bekliyor. Oyunda kılıçlar, kalkanlar, yaylar, oklar ve daha fazlası yer alıyor ve aynı zamanda burası günahkarlarla dolu bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Çeşitli hikaye odaklı vakalarla beraber yer aldığımız yapımda farklı farklı hikaye içerikleri bizlere sunuluyor. Son olarak, hangi karaktere neler yaşadığını ve bazı noktalarda ise bu vakaların birbirine bağlandığını görebiliyoruz. Yargıladığımız kişilerin kaderini tamamen biz karar veriyoruz ve burada yaptığımız seçimler gerçekten de oldukça önem arz ediyor. Çünkü bizim seçimlerimize göre tamamen olayın gidişatını yön verebiliyor ve aynı zamanda hangi karakterin suçlu olduğunu tamamen biz karar verebiliyoruz. Dolayısıyla oyunda yer aldığımız süre boyunca adaleti yerine getirmek için elimizden geleni yapmaya koyuluyor veya tamamen yanlış kararlarla beraber masumların günahına girebiliyoruz. Merhamet edebileceğimiz veya kutsal yasaya olan inancınızı sonsuza dek yaşatacağımız yapımda yapacağımız her hamle bizlere farklı şekillerde dönebiliyor.
 
 
Bir dizi görevle beraber atılacağımız yapımda her bir görev içerisinde farklı farklı yapılabilecekler listesi yer alıyor. Burada amacımız Tanrı olan inancı güçlendirmekten geçiyor. Dini ve siyasi çekişmelerin ve aynı zamanda adalet olgusunu yer aldığı yapımda farklı şekillerde suçlamalar karşımıza çıkıyor. Doğrusal olmayan bir hikaye ile beraber burada karşılaşabiliyoruz. Doğrusal olmayan hikaye içeriği bildiğiniz üzere her bir oyuncuya farklı bir deneyim sunuyor. Burada yaptığınız hamlelerle beraber oldukça değişken sonuçlarla karşılaşabiliyorsunuz. Her bir oyuncunun burada farklı bir sona ermesi ve aynı zamanda farklı sonuçlarla beraber karşılaşması gerçekten de oyunun ne kadar kapsamlı olduğunu bizlere sunan ve aktaran özelliklerden birkaç tanesi. Ancak oyunun tek artısı bu olarak çıkmıyor. Oluşturduğu atmosfer, manzaralar ve karakterler gerçekten de ön plana çıkmayı hedefliyor. Geliştirici ekibin belirttiğine göre oyunda bir yandan bu hikayelerle ve seçimlerle uğraşırken, diğer yandan ise ortamın atmosferleri, manzaraları ve diğer kısımları gerçekten de hem plana çıkan detaylar arasında yer alıyor.
İntikam ve şiddet içerikte bir yapım içerisinde yer aldığımız süre boyunca birden çok dala ayrılan ve dallanıp budaklanan bir hikaye içeriği sunuluyor. Dalları ayrılan hikaye içeriği yaptığımız seçimlerle beraber farklılık gösterebiliyor ve hangi yolu seçebileceğimiz tamamen bizim tarafımızdan belirleniyor. Dünyanın nasıl olacağına karar verebileceğimiz ve karakterlerin hangi duruma sürüklenebileceğini seçebileceğimiz yapımda bazı karakterler üzerinde yaptığımız etkiler diğer zamanlarda karşımıza gelebiliyor. Bunun dışında bazı karakterleri acıyabiliyor, bazı karakterleri ise burada istediğim şekilde cezalandırabiliyoruz. Burada gerçekten de yargıç olduğumuzu anlayabiliyor ve bu yargıç deneyiminde oyunda yapacağımız hamlelerle beraber dünyayı şekillendirebiliyoruz. Orta Çağ temasıyla beraber yer aldığımız yapımda kalkanların, kılıçların, karakterlerin üzerindeki zırhların ve daha fazlasının gerçekten de ilgi çekici bir şekilde karşımıza çıktığını deneyimleyebiliyor ve bu tarz temadan hoşlananlar için güzel bir deneyimin sunulduğunu aktarabiliyoruz.
 
 
Oyunda aynı zamanda çeşitli bulmaca içerikleri bulunuyor. Bu bulmaca içerikleri ile beraber, örneğin bir kasayı açmaya çalışırken o kasanın şifresini sağdan soldan öğrenmeye başlıyor ve etrafı keşfederek de burayı açmaya başlıyoruz. Dolayısıyla oyunda bu tarz içeriklerin de geri dönüş yaptığını belirtebiliyor ve aynı zamanda burada etrafı keşfederek yeni notlara ve ipuçlarına ulaşabiliyoruz. Bu notların ve ipuçlarının elbette aynı şekilde okunduğunu görebiliyor ve diğer yapımlarda olduğu gibi bu notlardan oyun hakkında çeşitli bilgiler elde edebiliyoruz. Oyunda diğer taraftan etrafı ne kadar çok keşfedersek o kadar çok kaynağa erişebiliyor ve diğer taraftan bu kaynakları nasıl kullanacağına biz karar verebiliyoruz. Bunun dışında elde ettiğimiz notlarda ilgi çekici detayların olduğunu görebiliyor ve hikayeyi kapsamında da bu notlar oldukça işimize yarayabiliyor. Bazı oyunlarda etraftaki hikayeyi tamamen notlardan öğrenebiliyoruz. Ancak bu oyun özelinde karakterlerden ve ara sahnelerden de bu hikayeyi deneyimleyebiliyoruz. Dolayısıyla oyunda sadece bu notlar işimize yaramıyor, aynı zamanda hikayenin ilerleyişi ve görevlerde de bu durum etkiliyor.
 
Oyunda farklı bölgelere doğru ilerleyebiliyor, bu bölgelerde farklı görevlerle karşılaşabiliyor ve aynı zamanda geçmiş yaşantılara doğru bir geçiş yapabiliyoruz. Daha önceden bu bölgede yaşanılan zamana geçiş yapabildiğimiz ve oralarda neler olup bittiğini öğrenmeye çalıştığımız yapımda aydınlanmış bir kişi olarak bulunuyor ve halkın başına gelen suçları burada ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Gizemleri ortaya çıkarabileceğimiz ve çözebileceğimiz ve aynı zamanda karakterimizin farklı yeteneklerinin bulunduğu yapımda şüphelileri takip edebiliyoruz, şüphelileri aynı zamanda sorgulayabiliyor, onların yaptığı hamleleri boşa çıkarmaya çalışıyor ve şehrin ve sakinlerin gizli gerçeklerini burada keşfetmeye başlıyoruz. Oyunda aynı zamanda ipuçlarını bir araya getirebiliyor, diğer taraftan kalıntıları bir araya getirerek burada hangi sonuca varacağımıza tamamen biz karar veriyor ve son kararı biz vererek de buradaki suç unsurlarını tamamen ortadan kaldırabiliyoruz. Dolayısıyla oyunda gerçekten de güzel bir deneyim yer alıyor ve bu deneyim de bizlere yakın zamanda geliyor diyebiliriz.
 
 
 
Oyunda farklı farklı dünyalar yer alıyor ve manevi dünya ve somut dünyaları 2 farklı dünya içerisinde geçiş yapabiliyoruz. Bu dünyalardan elbette neler yapılabileceğini tamamen biz görebiliyor ve aynı zamanda inançlı bir kişi olarak da buralarda gezip tozabiliyor, etrafı keşfedebiliyoruz. Daha önce buralarda neler olup bittiğini, aynı zamanda bu dünyalar arasındaki geçişle beraber öğrenebiliyor ve manevi dünyaya girme yeteneğine sahip olarak bu oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Oyunda manevi dünya içerisinde çeşitli şüpheliler bulunuyor ve şüphelilerin ruhlarında saklamaya çalıştığı derin sırları burada açığa çıkarmaya çalışıyor ve aynı zamanda bu dünyaya her girişimiz ciddi bir riski barındırıyor. Dolayısıyla burada gerçekten de çok dikkatli olmamız gerekiyor ve elimizden gelen her şeyi yapmamız lazım. Karanlık güçlerin hakimi olduğu ve diğer diyarlarda gerçekten de dikkatli olmamız gereken yapım içerisinde bizleri yok etmek isteyen çeşitli güçler bulunuyor. Bu güçleri ortadan kaldırmak için karakterimizin düşüncelerine dalış yapabilir ve becerilerimizi burada kullanabiliyoruz.
 
Oyunda gerçekten de korku ortamının yer aldığını görebiliyor ve karanlık bir ortamın aynı zamanda bizlere sunulduğunu deneyimleyebiliyoruz. Dolayısıyla oyunda ilgi çekici detayların dışında tuhaf yaratıkların ve varlıkların da olduğunu görebiliyor ve bunlardan uzak durmak ve aynı zamanda karakterimizle beraber hayatta kalmak bizim hamlelerimizle beraber gerçekleşebiliyor.
 
Oyunda bir kişiyi sorgularken veya o kişinin neler yaptığı konusunda fikir sahibi olabilirken elbette bazı sorgulamalar şiddet dolu içeriklerle beraber karşımıza çıkıyor ve bu sorgulamalarla beraber doğru cevabı almaya çalışıyoruz. Örneğin biri sorgulama yaparken ve bir konu hakkında neler olup bittiğini öğrenmeye çalışırken bir karakteri masaya doğru yatırabiliyor, onun boynuna bıçağı dayayabiliyor ve gerçekten şiddet içerikli sorgular gerçekleştirebiliyoruz. Şiddete meyilli bir karakterin bizi yer aldığı yapımda bir yandan da inançlı bir jüri ve yargıç olarak bulunabiliyor ve bunlarla beraber de adaleti burada yerine getirmeye çalışıyoruz. Suçlarla dolu bu fantezi dünyası içerisinde
 
 
 
1500’lü yıllarda yaptığımız sorgulamalar elbette acımasız bir adaletin hüküm sürdüğü bir çağda gerçekleşiyor ve bu çağın gerçekten de oldukça kötü olduğunu görebiliyoruz. Bir engizisyoncu olarak şüphelileri ortaya çıkarmak, arka plandaki gizemleri açığa çıkarmak ve aynı zamanda bu kişileri ikna etmek için burada farklı hamleler gerçekleştirebiliyor ve hangi yöntem ve araçları kullanmak istiyorsak da o plana sadık kalabiliyoruz. Bunun dışında oyunda hem ana görevler hem de yan görevler bulunuyor. Ana görevleriyle beraber elbette hikayenin içeriğine kaldığımız yerden devam edebiliyor ve bunun dışında isteğe bağlı sorgulamalarla beraber de farklı hikayelere doğru da alabiliyoruz. Bunun dışında soruşturma altındakileri ne kadar baskı uygulayabileceğimiz ve onları nasıl bir durum içerisinde bırakacağımıza tamamen biz karar verebiliyor ve onları şiddet dolu veya normal bir şekilde yaklaşabiliyoruz.
Bunun dışında oyunda elbette sorgulamalar dışında ve konuşma dışında kılıcımızı saplayabileceğimiz ve karşımızdaki kişiyi kılıcımızla beraber ortadan kaldırabileceğimiz ve yaralayabileceğimiz bir aksiyon sistemi de yer alıyor. Bazen bir kişiyi sorgulamak yetmeyebiliyor ve onun dilini gevşetmek veya dilinin bağını çözmek için elbette kılıcımıza davranabiliyoruz. Elimizde çifte elli kılıç kullanabiliyor veya diğer kılıçlarla beraber kılıç savaş sistemi içerisinde yerimizi alabiliyoruz. Bu bakımdan çeşitli vakalar ve olaylar içerisinde bu kılıçları kullanabiliyor ve fırsat bulduğumuzda kılıç konusunda da ustalaşmaya çalışıyoruz.
 
Bu kapsamında düşmanla beraber kapışırken çeşitli fırsatlar bulmaya çalışıyor, karşımızdaki kişinin açığını kollamaya çalışıyor ve hangi taraftan zayıf olduğunu bularak da ona indirmeye başlıyoruz. Zayıf noktalarını bularak ona karşı kullanabileceğimiz yapımda aksiyon ve savaş mekaniği de oldukça ön plana çıkmaya hazırlanıyor. Burada hem kılıcımızı savurabiliyor, hem kılıcımızla beraber kendimizi savunabiliyor ve akabinde ise öldürücü darbeler vurabiliyor. Bazı vuruşlar ara sahneleriyle beraber karşımıza çıkıyor. Bunlarla beraber de estetik vuruşlar sergileyebiliyoruz.
 
 
Oyun gerçekten de güzel bir deneyimi bünyesinde barındırıyor ve geniş kapsamlı bu deneyimle beraber 1500’lü yıllara geçiş yapabiliyoruz. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün bir bildirim alabilirsiniz. Bu tarz oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyuna bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Bunun dışında istek listenize eklediğiniz oyunlar çıkış yaptığı zaman mail adresinize bir bildirim aracılığıyla geliyor ve böylece oyundan haberdar olabiliyorsunuz. Uzun zamandır geliştirilme aşamasında olan bu oyuna bakmanızda fayda var.

Yorum yapın

vozol vozol 12000 vozol vozol vozol20000.shop vozol10000.shop vozolneon10000.shop vozol12000.shop timeisworth.com
casino casino siteleri